Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šéfování Eurogroup: Bože, prosím, hlavně ne Schäubleho

Šéfování Eurogroup: Bože, prosím, hlavně ne Schäubleho

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble prohlásil, že se už nyní silně angažuje ve věcech tzv. Eurogroup, tedy ministrů financí eurozóny, a proto nemůže vyloučit možnost, že se stane jejím šéfem. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní vydání týdeníku Welt am Sonntag.

"Jako německý ministr financí musím být silně angažován," uvedl v rozhovoru pro Welt am Sonntag Schäuble. "To je důvod, proč neříkám, že za žádných okolností předsednictví nepřevezmu," pokračoval Schäuble."A také jsem od kolegů neslyšel říkat: Bože, prosím, hlavně ne Schäubleho. Takže to také není špatné," řekl dále německý ministr financí.Současnému šéfovi Eurogroup, lucemburskému premiérovi Jean-Claudu Junckerovi, vyprší mandát letos v červnu.

Témata:  ekonomika

Související

Aktuálně se děje

17. října 2025 16:01

Shein chce po skandálech zlepšit image. Přísné kontroly mají zachránit jeho cestu na burzu

Svět retailu je plný přísných zákonů a regulatorních požadavků – a v případě fast fashion (rychlé módy) to platí dvojnásobně. Jedním z lídrů tohoto segmentu je čínský Shein, který se do popředí dostal díky levnému oblečení a agresivnímu marketingu. Jeho rychlý růst však provázely kontroverze, obvinění z obcházení zákonů a stamilionové pokuty.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy