Okamura: Blbec a politik za chybami stojí stůj co stůj

Na svém pravidelném videoblogu se japonsko-moravský podnikatel a investor tentokráte opřel do politické kultury u nás, která často bývá terčem kritiky. Podle Okamury právem.

660

Podle Tomia Okamury neexistuje recept na zaručený úspěch, přesto se ho dá předvídat, pokud za ním stojí poctivá práce, slušnost a pracovitost, tj. vlastnosti dle něj nejdůležitější. Samozřejmě neopomíjí i nemalou roli štěstí, které se jednou přikloní, podruhé odvrátí.

Základem toho, jak se úspěch, potažmo úspěšný člověk, pozná, je to, jakým způsobem dokáže řešit vyvstalé problémy. A to se podle Okamury současné české politické garnituře jen pramálo daří, jestliže ztratila valnou většinu důvěry národa.

„Není to proto, že by dělali reformy,“ namítá na svém videoblogu Tomio Okamura. „Ale proto, jak je dělají či nedělají. Chyby děláme každý a každý se občas mýlíme. Jen blbec nebo politik za svými omyly stojí stůj co stůj, anebo je svádí na někoho jiného.“


Sebereflexe je základ

To, co člověka podle podnikatele dělá čestným a moudrým, je jeho schopnost vyvodit ze svých omylů odpovědnost. Na základě sebereflexe pak může žádat veřejnost opět o důvěru. Ten, který k sebereflexi podle Okamury nepřistoupí, bude v cyklickém kruhu své omyly opakovat.
Japonsko-moravský podnikatel na svém videoblogu uvedl, že chvíle, kdy vláda měla možnost čestně odsoudit, už uplynula a její agónie v čele země se bude jen prodlužovat. „Vláda měla šanci čestně odstoupit, bylo chybou to neudělat.“


Tomio Okamura se domnívá, že předčasné volby Českou republiku stejně neminou. Jejich uskutečnění předvídá na únor příštího roku. V mimořádných volbách se podle podnikatele chyba v podobě neodstoupení vlády naplno projeví.

Ovšem k tomu je podle Okamury nutné, aby si i voliči současné problémy a kroky dnes už bývalé koalice zapamatovali. „I naše chyby ve volbách se nám vrátí zpět jako bumerang. To vidíte na tom, jak to v naší zemi vypadá za posledních dvacet let, protože za chyby politiků platíme vždycky nejvíce my voliči.“

Témata: okamura, tomio

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky