Vzteklý Dobeš: Neberte mi mé peníze! Jsou to plošné a tupé škrty

Za nepřijatelný považuje ministr školství Josef Dobeš (VV) návrh ekonomických ministrů snížit rozpočet svého rezortu o 4,5 miliardy korun. V pátek to prohlásil na tiskové konferenci s tím, že ačkoliv vláda bojuje s rozpočtovým deficitem, vzdělání by pro ni mělo zůstat prioritou.

reklama

"Ministerstvo by mělo snížit svůj rozpočet o 4,5 miliardy korun. Jsme v roce 2012 a pro mě je nepřijatelné, abychom měli plošné, tupé škrty," uvedl ministr. Zdůraznil, že si je vědom toho, že vláda bojuje s hlubokým rozpočtovým deficitem. I přesto by však vzdělání mělo zůstat prioritou a peníze, které do něj směřují, by se neměly krátit.

"Konkurenceschopnost a vzdělávání je prioritou. Pro mě je to nepřijatelné. Čtyři miliardy korun, které jsme halasně dali učitelům, bychom jim teď nazpět sbírali. Neumím si představit, že bychom ty čtyři miliardy korun sebrali," řekl Dobeš.

Uvedl, že další možností by bylo o zmíněné čtyři miliardy korun zkrátit rozpočty vysokých škol. Ty však čekají reformní změny a snižovat jejich rozpočet tak ministr nepovažuje za vhodné.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky