Ostrava

OKD, Důl Paskov

Neštěstí v dole ČSM, kde vybuchl metan: 13 mrtvých, tři jsou zranění

Aktuality

Výbuch metanu v dole ČSM na Karvinsku ve čtvrtek zabil 13 horníků. Šlo o 12 Poláků a Čecha. V nemocnici v Ostravě jsou nyní dva zranění Poláci, jeden z nich je v kritickém stavu s popáleninami na polovině těla. Třetí hospitalizovaný v Karviné byl propuštěn do domácího ošetřování. Místo neštěstí navštívil polský premiér Mateusz Morawiecki, na místo dorazil i Andrej Babiš. Příčiny výbuchu zjišťuje speciální komise, podle Českého báňského úřadu je evidentní, že při tragédii musela být koncentrace metanu proti předpisům minimálně 4,5násobná. Důlní neštěstí v Karviné je druhé nejhorší na území ČR od roku 1990.

Ilustrační fotografie

Byty v Ostravě zdražily za poslední tři roky až o polovinu

Bydlení

V loňském roce pokračovalo zdražování nemovitostí v Ostravě a blízkém okolí. Ceny bytů v žádaných lokalitách vzrostly až o 20 procent. Ze strany potenciálních kupců přetrvává značný zájem o investiční byty. Poptávka po starších i nových nemovitostech převyšuje nabídku. V návaznosti na prodejní ceny bytů rostou i ceny pronájmů ve městě.

Vzali půlmiliardu a hodili ji do kanálu, zlobí se politik

Vzali půlmiliardu a hodili ji do kanálu, zlobí se politik

Aktuality

V Ostravě byla v pondělí otevřena tříkilometrová vlaková trať, která jede do stanice jménem Mošnov Ostrava Airport, tedy na ostravské letiště. Hejtman moravskoslezského kraje si projekt pochvaluje. Podle Svobodných jde ale o zbytečný výdaj, který zaplatí všichni občané.

Aktuálně se děje

13. února 2026 11:55

11. února 2026 16:16

Reforma MPSV přináší maximální podporu v nezaměstnanosti až 38 537 Kč

Ministerstvo práce a sociálních věcí od ledna 2026 zavedlo změny v podpoře v nezaměstnanosti, které posílí pomoc lidem při změně zaměstnání a přispějí k lepšímu fungování trhu práce. Vyšší a spravedlivější podpora má lidem umožnit, aby po ztrátě práce nepadali do chudoby a měli dostatek času najít odpovídající zaměstnání.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Růst cen benzínu a nafty může státu přinést téměř miliardu měsíčně

Pokud by probíhající válka v Íránu trvaleji zvedla ceny pohonných hmot v Česku, státu se zvýší příslušné daňové inkaso. Pokud tedy vyšší cena pohonných hmot neodradí významnější část motoristů od cestování vozem. Pokud by ale došlo vlivem dražší ropy k růstu cen pohonných hmot modelově z 33 Kč/l na 40 Kč/l, takové výraznější omezování cestování by se ještě konat nemuselo.