Olympia Brno

Olympia Brno

Obchodní zóna v Modřicích u Brna se rozroste. Přibudou další obchody

Aktuality

Nákupní zóna u dálnice D2 v Modřicích u Brna se má v příštích letech ještě více rozrůst. Developerská společnost Kotona plánuje v příštím roce začít stavět na dosud nezastavěné části mezi dálnicí D2 a obchodním domem Sconto. Na šesti hektarech má vzniknout třípodlažní objekt ve tvaru L na ploše přes 21.000 metrů čtverečních a mají v něm být umístěné dvě prodejny, vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA.

Aktuálně se děje

23. března 2026 13:03

20. března 2026 12:40

16. března 2026 14:24

Trumpova administrativa zvažuje masivní prodej „papírové ropy“. Šéf burzy varuje před biblickou pohromou

Administrativa Spojených státu zvažuje historicky bezprecedentní, riskantní zásah do světového trhu s ropou, aby tak snížila její cenu. Ta povážlivě stoupá v důsledku války v Perském zálivu, zejména kvůli praktickému uzavření Hormuzského průlivu. Ropa Brent včera uzavřela nad psychologickou hranicí 100 dolarů za barel. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Paliva v Česku zdražují rychleji než v EU, roli hrají vysoké marže, uvádí UBS

Dva největší provozovatelé čerpacích stanic v Česku, polský Orlen a maďarský MOL, nyní vykazují nadstandardní rafinační marže, plyne z údajů největší švýcarské banky UBS. Jsou podle ní vyšší o desítky procent. V Česku přitom provozují dohromady takřka 750 čerpacích stanic a jejich cenotvorba má tudíž zásadní podíl na tom, že pohonné hmoty v důsledku války v Íránu zdražují v Česku jedním z nejvýraznějších temp v EU, jak tento týden zjistila Evropská komise.