filmové výdělky

Senátoři podpořili zákon, který zavádí poplatky z filmů na internetu

Senátoři podpořili zákon, který zavádí poplatky z filmů na internetu

Ekonomika

Senát v pátek jednomyslně schválil 34 hlasy z 51 přítomných senátorů novelu zákona o audiovizi. Místo Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie tak vznikne nový Státní fond kinematografie, který bude financován například i poplatky z audiovizuálních mediálních služeb.

Poslední díl Harryho Pottera už vydělal přes miliardu dolarů

Poslední díl Harryho Pottera už vydělal přes miliardu dolarů

Ekonomika

Poslední část filmové ságy o kouzelnickém učni Harry Potterovi 17 dní po svém uvedení do kin vydělala po celém světě přes miliardu dolarů (16, 8 miliardy korun). Informoval o tom v pondělí deník The Daily Telegraph s odvoláním na společnost Warner Bros.

Aktuálně se děje

24. dubna 2026 12:06

20. dubna 2026 12:46

JMHZ se stabilizoval, firmy odeslaly stovky tisíc podání

Systém Jednotného měsíčního hlášení zaměstnavatele (JMHZ) je po zhruba třech týdnech ostrého provozu technicky stabilní. Podle Ministerstva práce a sociálních věcí zvládá obsluhovat jednotky tisíc uživatelů současně a pokračuje intenzivní komunikace se zaměstnavateli i dodavateli mzdových systémů.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy