Asie

Ilustrační fotografie

V Asii se šíří nový virus. Způsobuje záhadnou epidemii zápalu plic

Aktuality

Epidemii neznámé formy zápalu plic, kterým se ve střední Číně v posledních týdnech nakazily desítky osob, mohl způsobit nový typ koronaviru. Do této skupiny se řadí také viry, které v minulosti způsobily epidemie SARS či MERS. Podle agentury Reuters to ve středu uvedla Světová zdravotnická organizace (WHO).

Andrej Babiš

Babiš míří do Asie podpořit politické a obchodní vztahy

Ekonomika

Týdenní cesta do Singapuru, Thajska a Indie, na kterou vyráží premiér Andrej Babiš (ANO) tuto neděli, pomůže podle předsedy vlády k diverzifikování českého vývozu. S Babišem do Asie zamíří ministryně průmyslu Marta Nováková (za ANO) a v delegaci vedené Svazem průmyslu a dopravy ČR také zástupci 42 českých firem. Ve všech zemích má Babiš v plánu setkání s tamními předsedy vlád, v Singapuru a Indii bude jednat také s prezidenty.

Ilustrační fotografie

Do Česka míří stále více asijských turistů, patříme mezi TOP 5 světových destinací

Aktuality

Českou republiku jen za první pololetí navštívilo sedm set tisíc asijských turistů. Podle agentury Czechtourism prudce roste zájem o regiony mimo Prahu, do módy se dostává Morava nebo lázeňská města. Na zvyšující se atraktivitě mají největší podíl aktivity Czechtourism na zahraničních trzích. Naprosto klíčová je spolupráce s tamějšími blogery, youtubery a obecně influencery. Například na korejském trhu je tato forma spolupráce dominantní a počet Korejců cestujících do České republiky se navýšil o čtyřicet procent. Na počet turistů má velký vliv i filmová produkce nebo fakt, že je Česko jednou z nejbezpečnějších zemí světa.

Aktuálně se děje

13. ledna 2026 18:19

5. ledna 2026 9:50

Předpověď počasí na noc a úterý 6. ledna. Teploty mohou klesnout až k −14 °C

Úterní počasí nabídne výrazně zimní ráz. Noc bude jasná až polojasná a mrazivá, teploty mohou klesnout až k −14 °C. Přes den zůstane pod nulou, ráno s menší oblačností, během dne však mraků přibude, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Digitalizace hlášení pracovních úrazů: od ledna 2026 jen online

Od začátku roku 2026 se hlášení pracovních úrazů přesouvá výhradně do online prostředí. Zaměstnavatelé nyní všechny pracovní úrazy a záznamy o nich ohlašují prostřednictvím portálu Státního úřadu inspekce práce a papírové formuláře se již nepoužívají. Nové pravidlo vyplývá z nařízení vlády, které je platné od 1. ledna 2026.