ČR daruje 25 milionů korun zemím postiženým koronavirem

Česko daruje 25 milionů korun na pomoc zemím postiženým pandemií koronaviru. Peníze půjdou z rozpočtu ministerstva zahraničí na humanitární pomoc a budou určeny přednostně Bosně, Ukrajině, Moldavsku, Gruzii a Kambodži. O dnešním rozhodnutí vlády informoval na twitteru ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

CZK
reklama

Peníze poslouží na projekty, které mají řešit bezprostřední dopad pandemie koronaviru na poskytování zdravotní péče, podporu hygieny a výživy. Deset milionů z částky je určeno pěti zemím, kde by i za pomoci dodávek zdravotnické techniky od českých firem měly pomoci ke zvýšení tamních zdravotnických kapacit.

Zbývajících 15 milionů korun rozdělí Česko prostřednictvím darů vázaných na přímé dodávky vybavení vybraným zdravotnickým zařízením. Konkrétní zdravotnická zařízení vyberou české zastupitelské úřady v zahraničí.

Poskytnutá humanitární pomoc je součástí společného úsilí Evropské unie o podporu partnerských zemí zasažených koronavirem. Ve středu ministři zahraničí EU rozhodli, že přesunou více než 20 miliard eur (560 miliard korun) určených na rozvojovou pomoc na podporu boje s koronavirem a jeho následky ve zranitelných zemích.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky