Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ČR daruje 25 milionů korun zemím postiženým koronavirem

CZK
CZK
Foto: INCORP images

Česko daruje 25 milionů korun na pomoc zemím postiženým pandemií koronaviru. Peníze půjdou z rozpočtu ministerstva zahraničí na humanitární pomoc a budou určeny přednostně Bosně, Ukrajině, Moldavsku, Gruzii a Kambodži. O dnešním rozhodnutí vlády informoval na twitteru ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Peníze poslouží na projekty, které mají řešit bezprostřední dopad pandemie koronaviru na poskytování zdravotní péče, podporu hygieny a výživy. Deset milionů z částky je určeno pěti zemím, kde by i za pomoci dodávek zdravotnické techniky od českých firem měly pomoci ke zvýšení tamních zdravotnických kapacit.

Zbývajících 15 milionů korun rozdělí Česko prostřednictvím darů vázaných na přímé dodávky vybavení vybraným zdravotnickým zařízením. Konkrétní zdravotnická zařízení vyberou české zastupitelské úřady v zahraničí.

Poskytnutá humanitární pomoc je součástí společného úsilí Evropské unie o podporu partnerských zemí zasažených koronavirem. Ve středu ministři zahraničí EU rozhodli, že přesunou více než 20 miliard eur (560 miliard korun) určených na rozvojovou pomoc na podporu boje s koronavirem a jeho následky ve zranitelných zemích.

Témata:  Koronavirus COVID-19 Česko CZK

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy