Agresivní strategie nových bank: 3% úroky z vkladu a úvěry

Noví bankovní hráči, kteří loni vstoupili na český trh, mají poměrně agresivní strategie pro posilování svých pozic, nabízejí až tříprocentní úroky na vkladech a nyní se ve velkém pouštějí i do úvěrů. Deník E15 o tom informoval ve svém čtvrtečním vydání.

660
reklama

Loni se na domácím trhu objevily dvě úplně nové banky, Air Bank ze skupiny PPF a Zuno ze skupiny Raiffeisenbank. Další dva finanční domy změnily majitele – Equa Bank a Volksbank (tu koupila ruská Sberbank). Zcela noví hráči, Air Bank a Zuno, zatím sbírají jen vklady. U těch nabízejí v porovnání s konkurencí velké sazby, zatímco poplatky za vedení účtu jsou minimální.

Oběma se loni podařilo přilákat vklady v hodnotě jednotek miliard korun. Zatím v nabídce nemají úvěry, ty by měly přijít letos. „V prvním čtvrtletí přineseme na trh první on-line půjčku. Současně představíme i kontokorent se zajímavými podmínkami pro klienta. Později pak uvedeme kreditní karty,“ řekl E15 Tomáš Kuna, šéf Zuno Bank. Mluvčí Air Bank Rostislav Kocman uvedl, že banka přijde ve druhé polovině roku se spotřebitelskými úvěry a zvažuje nabídku kreditních karet. O hypotékách ještě není rozhodnuto.

Loading...
Témata: banky

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky