Ve stavebním spoření bude zmatek! Proč?

Plánovaná změna, která by zavedla vyplácení státních příspěvků u stavebního spoření pouze na účely bydlení, vnese do systému chaos, řekl v úterý stínový ministr pro místní rozvoj Petr Hulinský (ČSSD). Zároveň vyzval ministra Kamila Jankovského (VV) k zastavení tohoto návrhu.

660
reklama

"Jsem přesvědčen, že pokud by tento nápad vešel v platnost, měl by velmi negativní dopad na systém stavebního spoření jako celku a znamenal by faktický konec jednoho z posledních způsobů výhodného ukládání finančních prostředků pro středněpříjmové kategorie občanů, včetně negativního dopadu na trh s bydlením," uvedl Hulinský.
 
Podle něj je zásah ministra Jankovského v současnosti nutný, ministerstvo financí již chystá konkrétní podmínky změn, které považuje ČSSD za chaotické. "Jedná se především o to, že by onu účelovost využití naspořených prostředků určovaly jednotlivé stavební spořitelny, což bude jen zvyšovat nejistotu jak stávajících, tak i budoucích klientů stavebních spořitelen," vysvětlil stínový ministr.
 
Sociální demokrat se také podivil, proč strana Věci veřejné mlčí o změně, která podle něj dopadne na miliony drobných střadatelů, když přitom vyvolává koaliční jednání o stravenkách nebo zaměstnaneckých benefitech.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky