Kreditní karty nejsou už nic výjimečného. Proč ji potřebujete i vy a jak si správně vybrat?

Komerční sdělení - Celkový počet vydaných kreditních karet v ČR se v roce 2012 přiblížil 2,3 milionu kusů. Lidé si už na jejich používání zvykli a čím dál častěji s nimi platí i menší transakce v hodnotě několika stokorun. Kreditní kartu vybírejte pečlivě a zajímejte se jak o podmínky čerpání prostředků, tak o výhody s jejím využíváním spojené.

660
reklama

Jaký je rozdíl mezi kreditní a debetní kartou?

 „Zaplatím to kreditkou.“ Možná poměrně častá věta každodenního života. Skutečně ale dotyčný využil kreditní kartu? Nebyla to spíše běžnější debetní platební karta?

Debetní karty

V případě tzv. debetních platebních karet klient čerpá peníze ze svého účtu. Využívá svých úspor. Za platbu nedostává žádné úroky nazpět, ale obvykle ani neplatí žádné poplatky. V případě finančních potíží může v některých případech využít služby kontokorentního úvěru neboli čerpání peněz z účtu do minusu.

Kreditní karty

Naopak použitím kreditní karty čerpáte od banky úvěr, který následně splácíte. Nejste tedy v daném okamžiku vázáni finančním obnosem na svém účtu. Pokud splatíte úvěr v bezúročném období, neplatíte úroky – proto název bezúročné období.

Při pravidelném využívání této služby navíc čerpáte rozličné výhody, zejména v podobě slev u obchodních partnerů Vaší banky.

Na co se při výběru obzvlášť zaměřit

1. Poplatky

Při výběru kreditní karty doporučujeme si ověřit, kolik stojí vydání a vedení karty, stejně jako příslušného účtu. Zajímejte se také o výši případných sankcí.

2. Bezúročné období

Zásadní informace, bez které čerpání úvěru není příliš efektivní. Jedná se o období, po které máte možnost splatit přijatý úvěr zdarma. Standardně se pohybuje mezi 30 – 55 dny.

3. Minimální výše splátky

Kreditní karta uleví Vašemu rodinnému rozpočtu. Dejte ale pozor, aby jej nezatížily následné splátky.

4. Možnost využít Cash back

Potřebujete hotovost a bankomat nikde v dohledu? Cash back Vás v tu chvíli doslova spasí, hotovost Vám totiž vydají na pokladně obchodu, kde právě nakupujete. Stačí zaplatit kartou nákup v hodnotě 300 Kč a na ruku navíc dostanete až 1 500 Kč.

Komerční sdělení
Foto: Pixmac

Témata: banky
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky