NOVÁ Zuno Bank nabízí účet zdarma a další výhody

Nová online banka Zuno ze skupiny Raiffeisen Bank International zahájila v úterý činnost v České republice. Po Slovensku je ČR druhou zemí, kde tento specialista na internetové bankovnictví působí.

660

Otevření účtu, který si může od úterý zřídit kdokoliv, podle představitelů banky trvá méně než tři minuty.

Základní varianta běžného účtu je zdarma. V rámci něj klient získá zdarma všechny tuzemské příchozí platby, odchozí platby včetně trvalých příkazů a inkas, debetní kartu Visa Classic a spořicí účet.
 
Za měsíční poplatek 68 korun pak u běžného účtu může klient získat i zdarma výběry z bankomatů Raiffeisenbank. Podmínkou je ovšem minimální výběr 1000 korun, standardní poplatek za výběr je jinak 18 korun. Podmínkou pro vylepšenou variantu účtu zdarma je měsíční útrata kartou za nákupy alespoň 5000 korun, nebo mít v bance minimálně 200 tisíc korun.
 
"Náš přístup je naprosto jasný. Perfektně rozumíme svým zákazníkům, protože i my jsme byli kdysi v jejich kůži. Proto víme, o co jim jde v první řadě a co je pro ně nejcennější – je to jejich čas. Nabízíme online služby, které jsou přehledné a jednoduché, a nad to zákazníkům dáváme vždy top úroky. Díky Zuno tak mají víc prostoru pro sebe a nemusí ztrácet čas starostmi o své peníze," prohlásil předseda představenstva Zuno Bank András Hámori.
 
Zuno chce přilákat klienty novým produktem, který je velmi rozšířený v zahraničí, ale v Česku dosud neznámý – spořením úročeným denně. To zákazníkovi, zatímco spoří, přináší daňovou výhodu – pokud úroky na spoření nepřekročí 6,99 Kč denně, nepodléhají zdanění. Při úroku 2 % p. a. to v praxi znamená, že zákazníci, jejichž zůstatky na spoření nepřevyšují v daný den 127 500 korun, nemusí z úroků, které jim vyplatí banka, odvádět daň.
 
"Na českém trhu jde o novinku. Vezmeme-li v úvahu, že každý klient si u nás může založit až deset takových spoření, stává se to silným argumentem, proč přejít právě k Zuno,“ dodal Miroslav Střihavka, ředitel Zuno Bank v České republice.
 
Zuno Bank vedle toho nabízí i další řešení – šestiměsíční vklad, úročený akční sazbou 3,5 % p. a. Vklad lze jednoduše otevřít po internetu, ale i v mobilu prostřednictvím mobilního bankovnictví. Díky mobile bankingu má zákazník Zuno přístup ke svým penězům opravdu kdykoliv a kdekoliv.
 
Zuno účty jsou dostupné ve čtyřech měnách – české koruně, euru, britské libře a americkém dolaru. Banka v blízké budoucnosti plánuje spustit další produkty, jako jsou třeba spotřební půjčky.
 
Online banka ZUNO, která už od loňska funguje na Slovensku, patří do bankovní skupiny Raiffeisen Bank International. Českým klientům Zuno nabídne běžné účty v několika měnách, spořicí účty a termínované vklady. Všechny služby bude možné ovládat přes internet, bez nutnosti chodit na pobočku.

Témata: banky | zuno bank

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky