Lidi pobouřila fotografie z plně obsazeného letu

Američtí uživatelé internetu v uplynulých dnech hodně probírali fotografii z plně obsazeného letu z letiště Newark v New Jersey do kalifornského San Franciska. Snímek z letadla United Airlines sdílel na twitteru kardiolog Ethan Weiss, který se po dvou týdnech v New Yorku, kde dobrovolně pomáhal pečovat o pacienty s covidem-19, vracel do Kalifornie.

Letadlo, ilustrační fotografie
reklama

Všichni pasažéři sice podle fotografie měli roušky, ale příslib sociálního distancování na palubě aerolinka patrně nedodržela. Informoval o tom deník The Washington Post (WP).

Lékařovy obavy z nedodržování restrikcí ze strany letecké společnosti se potvrdily v sobotu, kdy se spolu s 25 dalšími zdravotníky ocitl v plně obsazeném letadle.

"Počítám, že United v těchto dnech uvolňují svá pravidla sociálního distancování? Všechna sedadla tohoto (Boeingu) 737 jsou obsazená," napsal Weiss na twitteru a připojil fotografii plného letadla.

Weiss doplnil, že letecká společnost ho před letem ujistila, že prostřední sedadla zůstanou neobsazená, aby mezi sebou mohli cestující udržovat vzdálenost. Zároveň lékař připojil e-mail, který v této souvislosti od společnosti obdržel.

Mluvčí United Airlines WP sdělila, že aerolinka kvůli trvající pandemii zavedla řadu ochranných opatření. Změnil se podle ní způsob nastupování i vystupování z letadla, zvýšena byla hygienická a další bezpečnostní opatření a cestující i personál musí mít zakrytá ústa a nos.

Weissův tweet nicméně na sociálních sítích vyvolal obavy, že letecké společnosti se přestanou snažit dbát na sociální distancování v době, kdy se opatření v zemi rozvolňují a více lidí začne opět cestovat.

Dnes Weiss na twitteru uvedl, že společnost United Airlines bude od příštího týdne nabízet možnost letenku přesunout na jiný termín, pokud bude jejich původní let skoro plně obsazen. Za rozhodnutí aerolinky pochválil.

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky