Volkswagen obnovil provoz ve své největší továrně ve Wolfsburgu

Německá automobilka Volkswagen dnes po odstávce kvůli koronaviru obnovila v omezeném režimu výrobu ve svém největším závodě v dolnosaském Wolfsburgu. Chce, aby si zaměstnanci nejprve zvykli na nová hygienická opatření zavedená kvůli pandemii. V omezeném provozu v České republice obnovila výrobu ve všech třech svých závodech také Škoda Auto, která je součástí skupiny Volkswagen.

Volkswagen
reklama

Německo s ohledem na mezidenní poklesy počtů nově nakažených koronavirem uvolnilo karanténní opatření. Výrobci aut spoléhají na schopnost vlády udržet šíření koronaviru pod kontrolou, aby se největší ekonomika Evropy mohla znovu vrátit k růstu.

Ve Wolfsburgu dnes ráno začalo pracovat kolem 8000 zaměstnanců. Tento týden se v závodě vyrobí asi 1400 vozů, příští týden to má být dalších 6000, informoval koncern. Výrobní kapacita se tento týden bude pohybovat kolem deseti až 15 procent, v následujících týdne by měla dosáhnout 40 procent úrovně před koronavirovou krizí, řekl agentuře Reuters člen představenstva značky VW Andreas Tostmann.

"Znovuzahájení provozu v největší evropské továrně na auta po týdnech odstávky je důležitým symbolem pro naše zaměstnance, prodejce, dodavatele, německou ekonomiku i pro Evropu," konstatoval Tostmann.

Volkswagen přepracoval své výrobní postupy, do nichž zahrnul dodatečnou hygienu. Zaměstnanci si mají měřit teplotu a oblékat se do kombinéz doma, aby se předešlo hromadění lidí v závodních šatnách. Na podlaze přibyly značky, jež mají pracovníkům pomoci zachovávat nařízený odstup 1,5 metru. Zaměstnanci továrny mají k dispozici více času, aby si mohli dezinfikovat pracovní nástroje a povrchy, informovala automobilka.

Koncern už na začátku dubna obnovil výrobu v závodech na součástky do aut v německých městech Braunschweig, Kassel, Salzgitter a Hannover. Výroba aut se obnovila 20. dubna v továrnách v německém městě Cvikov (Zwickau) a v Bratislavě, v německé Saské Kamenici (Chemnitz) pak o tři dny později.

Tento týden má Volkswagen obnovit výrobu v Portugalsku, ve Španělsku, Rusku, Jihoafrické republice a v Jižní Americe. Od 3. května se obnoví výroba v závodě v americkém městě Chattanooga. Koncern oznámil, že v Německu otevřelo 70 procent jeho prodejců.

Automobilka Škoda Auto bude ve svých třech českých závodech - v Mladé Boleslavi, Kvasinách a ve Vrchlabí - po odstávce vyrábět pouze na dvě směny ze standardních tří, noční směna odpadne. Auta začnou z výrobních linek sjíždět v příštích dnech, jejich montáž začne v úterý, řekl dnes ČTK člen představenstva Bohdan Wojnar.

Volkswagen je podle objemu prodeje největší automobilkou na světě. Koncern má 124 továren, z toho 72 v Evropě. Škoda Auto v Česku zaměstnává téměř 34.000 lidí.

Skupina vlastní celkem 12 značek. Vedle mladoboleslavské Škody mezi ně patří značky osobních aut Volkswagen, Audi, Seat, Bentley, Bugatti, Lamborghini a Porsche, značky nákladních aut MAN a Scania a také užitkové vozy Volkswagen a motocykly Ducati.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky