V Praze přibylo za 24 hodin rekordních 221 nakažených. Od středy se zpřísňují opatření

Za posledních 24 hodin přibylo v Praze 221 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je dosud nejvíc od vypuknutí epidemie na začátku března. Od středy se ve městě zpřísňují některá opatření a hygienici už jednají o zavedení dalších. Dosavadní rekordní přírůstek zaznamenali hygienici v hlavním městě minulý čtvrtek 3. září, kdy se nákaza potvrdila u 168 lidí. V poslední době denní nárůst pravidelně překračoval stovku, dnes poprvé překonal dvojnásobnou hranici.

Opatření obchodních domů proti Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
reklama

Dosud se nakazilo 6208 lidí z Prahy. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice k dnešním 18:00.

Ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová dnes České televizi řekla, že se každý týden vyhodnocuje situace a zvažují se případná omezení. Odmítla ale, že by další opatření byla zavedena ještě tento týden. Změny by se mohly týkat například rozšíření nošení roušek na všechny vnitřní prostory.

V Praze je podle epidemiologů současná situace s výskytem koronaviru nejhorší, jako jediná je na mapě okresů podle rizika nákazy ve druhém, oranžovém stupni. Od této středy budou v hlavním městě znovu povinné roušky i v obchodech a nákupních centrech. Restaurace, bary a kluby budou muset být od půlnoci do 06:00 zavřené. Od 14. září budou roušky povinné i ve společných prostorách škol, v řadě z nich však toto opatření funguje již nyní.

Od 1. března, kdy byly v republice zaznamenány první případy covidu-19, se nakazilo koronavirem podle pražských hygieniků víc než 6200 lidí, z toho víc než dvě třetiny nakažených se už z nemoci vyléčily a 113 lidí s covidem-19 zemřelo. Počet zemřelých se od 3. září nezměnil. Aktuálně je v Praze nakažených 1603 lidí, uvedla hygienická stanice.

Praha je podle údajů ministerstva zdravotnictví jedním z regionů, kde v poslední době přibývá nakažených nejvýrazněji, za posledních sedm dní se tam virus objevil zhruba u 88 osob na 100.000 obyvatel.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky