Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Teploty se vyšplhají až na 14 °C. Předpověď počasí na noc a úterý 25. února

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Během noci přejde přes naše území teplá fronta od jihozápadu, později během dne bude počasí u nás ovlivňovat zvlněná studená fronta od severozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Zataženo až oblačno, na jihu území zpočátku až polojasno. Zejména ve východní, postupně v severní polovině území místy déšť nebo přeháňky, zpočátku nad 1000 m sněžení. Nejnižší teploty 7 až 3 °C a od západu oteplování. Čerstvý jihozápadní až západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Tlaková tendence: mírný, postupně slabý pokles Rozptylové podmínky: dobré Počasí přes den (07-24): Zataženo až oblačno a místy déšť nebo přeháňky, postupně od severozápadu nad 800 m srážky sněhové. Večer v Čechách od západu ubývání srážek i oblačnosti. Nejvyšší teploty 8 až 12 °C, na jižní Moravě až 14 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C. Čerstvý jihozápadní až západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude k večeru slábnout. Tlaková tendence: slabý pokles Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí jaro

Související

Aktuálně se děje

28. srpna 2025 11:51

Chat Control EU: nový zákon může ohrozit soukromí občanů i americké firmy

Dánsko, momentálně předsedající Radě Evropské unie, chce do konce roku na úrovni EU prosadit takzvaný Chat Control čili „šmírovací zákon“. Má zamezit sdílení dětské pornografie, ve skutečnosti by ale hlavně mohl závažně a přelomově připravit občany EU o soukromí. Zavedl by totiž automatické skenování chatů a e-mailů. Vlastně by tak prolamoval listovní tajemství, jedno za základních práv a svobod přiznaných České republice Listinou základních práv a svobod. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy