Středočeský krizový štáb doporučuje roušky v hromadné dopravě

Středočeši by při cestování hromadnou dopravou měli mít ochranné roušky, shodl se na dnešním zasedání krajský krizový štáb. Důvodem je nárůst počtu onemocnění covidu-19. Nejde o nařízení, ale o doporučení, řekla ČTK Helena Frintová z krajského úřadu.

Ilustrační fotografie

"V tuto chvíli se jedná skutečně o doporučení, které souvisí s nárůstem počtu onemocnění covid-19, a to ve snaze zabránění dalšímu šíření nemoci," uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Doporučení týkající se roušek se podle ní bude vztahovat i na zaměstnance krajského úřadu. Hejtmanka připomněla, že roušky mají už nyní také návštěvníci středočeských lůžkových zdravotnických a sociálních zařízení.

V ČR v posledních dnech výrazně roste počet nových případů koronaviru. Kvůli zvýšenému počtu nakažených budou v Česku od soboty zavedena nová opatření. Povinné bude nošení roušek na vnitřních hromadných akcích s více než stovkou účastníků, včetně nočních klubů. Od pondělí bude kapacita těchto akcí omezena ze současné tisícovky lidí na polovinu.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky