Státní zástupce vrátil kauzu Čapí hnízdo k došetření policii

Státní zástupce Jaroslav Šaroch dnes vrátil případ kolem padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo policii k doplnění vyšetřování.

Čapí hnízdo je areál, který se nachází v části obce Dvůr Semtín v katastrálním území Tomice u Votic v obci Olbramovice ve Středočeském kraji, na okraji Přírodního parku Džbány-Žebrák.
reklama

V tiskové zprávě to uvedl mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Důvodem jsou podle něj nové informace, které se objevily poté, co policie na konci května ukončila vyšetřování. V kauze je stíhán premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová), oba vinu odmítají.

Vyšetřování má být podle něj doplněno zejména o výslechy svědků. Lhůtu pro zajištění důkazů stanovil Šaroch do poloviny září.

"Státní zástupce i v průběhu zpracování věci vyhodnocoval veškerá nová zjištění, která vyplývala jak z podání obhajoby, tak z informací, které se objevily ve veřejných sdělovacích prostředcích, a dospěl k závěru, že některé informace mohou být pro další postup ve věci relevantní a je namístě se jimi blíže zabývat," uvedl Cimbala.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky