Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sněhu se ani ve středu nedočkáme. Předpověď počasí na 15. ledna

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Kolem rozsáhlé tlakové výše nad jižní a jihovýchodní Evropou k nám bude pokračovat příliv teplého vzduchu od jihozápadu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Převážně polojasno. Ojediněle, na Moravě na většině území, zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, i mrznoucí. Ojediněle mrznoucí mrholení nebo slabé sněžení. Nejnižší teploty +1 až -3 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s, na severu a severovýchodě místy čerstvý jihozápadní vítr 4 až 8 m/s s nárazy kolem 15 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý vzestup Rozptylové podmínky: převážně mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Převážně polojasno. Ojediněle, na Českomoravské vrchovině a na Moravě na většině území zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, i mrznoucí. Zpočátku ojediněle mrznoucí mrholení nebo slabé sněžení. Nejvyšší teploty 4 až 9 °C, při nízké oblačnosti nebo mlze kolem +1 °C, v 1000 m na horách kolem +5 °C, na Šumavě kolem 9 °C. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na severu a severovýchodě místy čerstvý jihozápadní vítr 4 až 8 m/s s nárazy kolem 15 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav, večer slabý až mírný vzestup Rozptylové podmínky: většinou mírně nepříznivé, zpočátku ojediněle, postupně místy až dobré

Témata:  počasí mraky

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy