Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Salony pro psy a kočky se dnes mohou znovu otevřít

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Vláda svým pondělním usnesením ode dneška povolila fungování provozoven poskytujících službu úpravy a stříhání psů a koček. Už na jaře, když kabinet začal uvolňovat opatření proti šíření koronaviru, se salony pro zvířata mohly otevřít v první rozvolňovací vlně spolu s provozovnami řemeslníků.

Znovuotevření salonů pro zvířata například před kadeřnictvími, holičstvími a podobnými službami zástupci vlády na jaře zdůvodňovali nižším rizikem nákazy. V běžném kadeřnictví nastává bezprostřední kontakt mezi cizími lidmi, například u psů ten problém není zdaleka takový, uvedl v dubnu Roman Prymula, který v té době zastával pozici náměstka ministra zdravotnictví.

Salony pro psy a kočky se nyní zařadily mezi další výjimky z vládních opatření, která v současné době platí. Ze služeb mohou dále fungovat například kamenictví, pohřební služby, provozovny oprav, údržby a instalací strojů a zařízení pro domácnost, zámečnictví, servisy výpočetní a telekomunikační techniky, autoservisy, odtahy vozidel, myčky aut nebo prádelny a čistírny.

Uvolňování či zpřísňování nařízení by se mělo nadále řídit protiepidemickým systémem (PES). Podle něj musejí být ostatní služby s provozovnou uzavřené ve čtvrtém a pátém stupni rizika. V dalších úrovních se budou muset řídit režimovými a organizačními opatřeními. V České republice zatím platí opatření v nejvyšším, fialovém stupni.

Témata:  kočka Psi

Aktuálně se děje

16. dubna 2024 12:03

16. dubna 2024 10:45

12. dubna 2024 16:42

Vyplatí se platit nájem, nebo splácet hypotéku?

Řada rodin se rozhoduje mezi bydlením v nájmu a pořízením vlastního domova na hypotéku. Obě možnosti mají své výhody i nevýhody. Z pohledu budování majetku je vždy výhodnější pořízení vlastní nemovitosti na hypotéku. Při rozhodování mezi nájemním bydlením a pořízením vlastní nemovitosti na hypotéku většina lidí srovnává výši tržního nájemného s měsíční splátkou hypotéky. Která z částek je aktuálně vyšší?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy