Salony pro psy a kočky se dnes mohou znovu otevřít

Vláda svým pondělním usnesením ode dneška povolila fungování provozoven poskytujících službu úpravy a stříhání psů a koček. Už na jaře, když kabinet začal uvolňovat opatření proti šíření koronaviru, se salony pro zvířata mohly otevřít v první rozvolňovací vlně spolu s provozovnami řemeslníků.

Ilustrační fotografie

Znovuotevření salonů pro zvířata například před kadeřnictvími, holičstvími a podobnými službami zástupci vlády na jaře zdůvodňovali nižším rizikem nákazy. V běžném kadeřnictví nastává bezprostřední kontakt mezi cizími lidmi, například u psů ten problém není zdaleka takový, uvedl v dubnu Roman Prymula, který v té době zastával pozici náměstka ministra zdravotnictví.

Salony pro psy a kočky se nyní zařadily mezi další výjimky z vládních opatření, která v současné době platí. Ze služeb mohou dále fungovat například kamenictví, pohřební služby, provozovny oprav, údržby a instalací strojů a zařízení pro domácnost, zámečnictví, servisy výpočetní a telekomunikační techniky, autoservisy, odtahy vozidel, myčky aut nebo prádelny a čistírny.

Uvolňování či zpřísňování nařízení by se mělo nadále řídit protiepidemickým systémem (PES). Podle něj musejí být ostatní služby s provozovnou uzavřené ve čtvrtém a pátém stupni rizika. V dalších úrovních se budou muset řídit režimovými a organizačními opatřeními. V České republice zatím platí opatření v nejvyšším, fialovém stupni.

Témata: kočka | Psi | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky