Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí: Pátek 26. listopadu přinese sníh

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

V rozsáhlé brázdě nízkého tlaku vzduchu se bude nad střední Evropou vlnit frontální rozhraní oddělující studený vzduch na severozápadě od teplejšího na jihovýchodě, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Zataženo až oblačno, k ránu na jihovýchodě místy déšť, nad 500 m sněžení. Nejnižší teploty +3 až -1 °C, při zmenšené oblačnosti až -3 °C. Slabý proměnlivý nebo jihozápadní vítr do 4 m/s. Na východě zpočátku vítr mírný 3 až 7 m/s. Tlaková tendence: slabý až mírný pokles Rozptylové podmínky: většinou mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Zataženo, na severozápadě až oblačno. Postupně v jihovýchodní polovině území sněžení, na jihovýchodě zpočátku pod 500 m déšť. Večer od západu ubývání srážek. V severozápadní polovině území jen ojediněle sněhové přeháňky. Nejvyšší teploty 0 až +4 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na Moravě a ve Slezsku se očekává vydatnější sněžení, při kterém může napadnout až 10 cm mokrého těžkého sněhu. Tlaková tendence: slabý až mírný pokles Rozptylové podmínky: většinou mírně nepříznivé

Témata:  počasí sníh

Aktuálně se děje

30. května 2024 17:27

28. května 2024 12:00

28. května 2024 11:21

Inflace ve střední Evropě opět ožívá. Do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank

Poslední údaje dokazují, že ve střední Evropě opět dochází k růstu inflace. Po zveřejnění posledních údajů za duben, kdy inflace rostla v Česku, Polsku i Maďarsku, analytici z Allianz Trade očekávají, že inflace poroste po zbytek letošního roku a zvýší se nad cílové hodnoty centrálních bank. Dle prognózy by celková hodnota inflace za rok 2024 měla dosáhnout 3,7 % v Česku, 4,6 % v Polsku a 4,8 % v Maďarsku.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy