Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a úterý 29. března

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Nad střední Evropou se začne zvýrazňovat frontální rozhraní mezi studeným vzduchem na severu a teplým na jihu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Polojasno až oblačno a na severu, k ránu na severovýchodě území ojediněle přeháňky. Postupně přibývání další oblačnosti až na zataženo. Nejnižší teploty 8 až 4 °C, v údolích ojediněle kolem 2 °C. Slabý západní nebo proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.Tlaková tendence: slabý až mírný poklesRozptylové podmínky: většinou mírně nepříznivé, místy až dobréPočasí přes den (07-24):Oblačno až zataženo a ojediněle, postupně místy déšť nebo přeháňky, zejména v severní polovině území. Nejvyšší teploty 12 až 17 °C, na jižní Moravě kolem 20 °C, v 1000 m na horách kolem 12 °C, na severu jen kolem 8 °C. Slabý, během dne mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.Tlaková tendence: mírný až slabý poklesRozptylové podmínky: většinou dobré, zpočátku místy mírně nepříznivé

Témata:  počasí mraky

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy