Předpověď počasí na noc a sobotu 1. srpna. Teploty se vyšplhají až na 33 °C, dál hrozí požáry

Na většině území Čech přesáhnout teploty v sobotu odpoledne tropických 30 stupňů Celsia, přičemž stoupnut mohou až k 33 stupňům. Vzhledem k trvajícímu suchu a vedru tam dál do odvolání platí nebezpečí vzniku požárů. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie

Upozornění před sobotními vysokými teplotami, které pro lidský organismus představují zátěž, platí pro Prahu, Středočeský, Plzeňský, Karlovarský a Ústecký kraj. Lidé by neměli podle meteorologů podcenit riziko přehřátí a dehydratace. Měli by proto dodržovat pitný režim a v poledních a odpoledních hodinách omezit tělesnou zátěž.

Pro uvedené regiony a pro Liberecký a Karlovarský kraj zároveň zůstává od minulého týdne v platnosti upozornění na vznik možných požárů. Například pražský magistrát v reakci na to od úterý zakázal v hlavním městě rozdělávání ohňů na rizikových místech.

Počasí v noci (22-07):
Jasno nebo skoro jasno. Nejnižší teploty 15 až 11 °C, v údolích až 9 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s nebo klidno.

Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý vzestup

Počasí přes den (07-24):
Jasno nebo skoro jasno. Večer na západě přibývání oblačnosti a později ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Nejvyšší teploty v jihozápadní polovině území 28 až 33 °C, v severovýchodní polovině 23 až 28 °C, v 1000 m na horách kolem 20 °C, v Krušných horách a na Šumavě kolem 26 °C. Slabý proměnlivý nebo severovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Tlaková tendence: slabý pokles

Témata: počasí | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky