Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 13. ledna

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Kolem mohutné tlaková výše se středem nad západní Evropou k nám začne proudit teplejší vzduch od severozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Zataženo až oblačno, místy přechodně až polojasno. Zejména na severu a severovýchodě ojediněle slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení. Nejnižší teploty -1 až -5 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -7 °C. Slabý západní vítr 1 až 4 m/s.

Tlaková tendence: převážně setrvalý stav

Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):Zataženo až oblačno, ojediněle až polojasno. Na severovýchodě a východě ráno a dopoledne ojediněle slabé sněžení nebo i mrznoucí mrholení. Během dne od západu postupně ubývání oblačnosti. Nejvyšší teploty 2 až 6 °C, v 1000 m na horách kolem +1 °C. Slabý, během dne mírný západní vítr 2 až 6 m/s.

Tlaková tendence: slabý pokles nebo setrvalý stav

Rozptylové podmínky: zpočátku mírně nepříznivé, přes den místy až dobré

Témata:  počasí mraky

Související

Aktuálně se děje

13. února 2026 11:55

27. ledna 2026 11:51

Když hotovost nechtějí: Zákon mluví jasně, praxe kulhá

Spotřebitelé se v preferovaném způsobu platby neshodují a dělí se zejména na dva tábory. První z nich tvoří lidé, kteří si bez plateb kartou či jiným chytrým zařízením dnes již nedovedou představit jakékoliv nakupování. Druhý tábor naopak preferuje hotovost, protože fyzicky vidí obnos, který má v peněžence, a při každé platbě tak sleduje jeho úbytek. Jsou však místa, která nenabízejí preferovaný způsob placení – někteří prodejci nepřišli na chuť platbám kartou a nevlastní tak potřebný terminál, jiní zase nechtějí přijímat hotovost a v rámci zjednodušení práce personálu umožňují platby pouze kartou. Jsou však tato jednání v souladu se zákonem? Problematiku vysvětluje dTest.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy