Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Praha navýší peníze na platy záchranářů o 60 milionů korun

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Praha navýší peníze pražské zdravotnické záchranné služby na mimořádné odměny o 60 milionů korun. Na jejich platy tak půjde kolem 537 milionů korun. Vyplývá to z materiálů, které schválili pražští radní. Záchranáři si peníze zajistí ze zvýšených výnosů od zdravotních pojišťoven, nebude tedy potřeba navýšení neinvestičního příspěvku od hlavního města.

"V loňském roce jsme zasahovali u rekordního počtu více jak 142.000 událostí. Úspěšně jsme proto letos ve spolupráci s magistrátem hlavního města Prahy rozšířili náš provoz o několik posádek vlastní zdravotnické dopravní služby, která přebírá část výjezdů nižší naléhavosti a efektivně ulevuje záchranářským posádkám," řekl ředitel zdravotnické záchranné služby Petr Kolouch.

Pražská zdravotnická záchranná služba, která je městskou příspěvkovou organizací, proto požádala o použití části výnosů na mimořádné odměny. Limity prostředků na platy záchranářů se navýší ze zhruba 477 milionů korun, které byly na letošní rok stanoveny, na asi 537 milionů Kč.

"Viděla jsem, jací jsou (záchranáři) neskuteční profesionálové, jak jsou sehraní a jak těžká je jejich každodenní práce," uvedla náměstkyně primátora pro zdravotnictví a sociální péči Alexandra Udženija (ODS). "Navýšení objemu peněz na mimořádné odměny našim záchranářům tak považuji za samozřejmost," dodala.

Témata:  Praha Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy

Aktuálně se děje

12. července 2024 20:18

11. července 2024 4:30

Oscarový herec George Clooney vyzval demokraty, ať vymění Bidena

Oscarový herec a významný sponzor americké Demokratické strany George Clooney ve středu vyzval prezidenta Joea Bidena k ukončení jeho volební kampaně. V článku pro New York Times Clooney také apeloval na ostatní představitele strany, aby na srpnovém zasedání vybrali jiného kandidáta.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy