Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pozor na ledovku! Předpověď počasí na noc a pondělí 6. ledna

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Tlaková výše bude postupovat ze střední Evropy nad Balkán. Kolem ní k nám za slabou teplou frontou začne proudit teplejší vzduch od západu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry.

Počasí v noci (22-07): Polojasno až oblačno. V severní polovině území místy až zataženo a na severozápadě a severu ojediněle slabé sněžení nebo i mrznoucí mrholení. Ojediněle mrznoucí mlhy. Nejnižší teploty -1 až -5 °C, při malé oblačnosti a sněhové pokrývce kolem -7 °C. Slabý proměnlivý nebo jihozápadní vítr do 4 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na severu se může při ojedinělých mrznoucích srážkách tvořit slabá ledovka. Tlaková tendence: slabý až mírný pokles Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): V severní polovině území oblačno až zataženo, zpočátku na severu ojediněle slabé sněžení nebo i mrznoucí mrholení, k večeru od jihu ubývání oblačnosti. V jižní polovině území polojasno až jasno, zpočátku až oblačno. Ojediněle mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Nejvyšší teploty 0 až +4 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C, na Šumavě později až +3 °C. Slabý jihozápadní až jižní vítr 1 až 4 m/s. Tlaková tendence: slabý až mírný pokles Rozptylové podmínky: většinou mírně nepříznivé

Témata:  počasí náledí

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

13. června 2024 10:36

Ceny pohonných hmot jdou rychle dolů, navzdory blížící se vrcholné motoristické sezóně. Pokles ale zbrzdí

Ceny pohonných hmot v Česku dále klesají. A tempo jejich zlevňování navíc nabírá na obrátkách. V uplynulém týdnu zlevnil benzin v průměru o 66 haléřů na litr, na 37,85 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny února. Nafta zlevnila o 63 haléřů na litr a stojí 35,98 koruny za litr. Nafta tak stojí méně než 36 korun za litr poprvé od začátku loňského srpna, kdy se spotřební daň z ní po přechodném snížení vrátila z úrovně 8,45 Kč/l na 9,95 Kč/l. Ceny paliv u českých čerpacích stanic klesají soustavně od konce dubna.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy