Policejní zásah na MPSV: Vláda bude chtít po Maláčové vysvětlení, řekl Babiš

Vláda bude chtít po ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové (ČSSD) vysvětlit dnešní policejní zásah na ministerstvu práce a sociálních věcí. Po pracovním obědě vlády s prezidentem Milošem Zemanem to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Situaci označil za velice nepříjemnou. Zároveň zkritizoval náměstka pro ekonomiku a informační technologie Jana Baláče (ČSSD), kterého podle médií policie obvinila. Babiš řekl, že s ním nemá dobré zkušenosti.

Jana Maláčová
reklama

Policie dnes obvinila v souvislosti se zadávacím řízením na veřejné zakázky ministerstva práce a sociálních věcí dva lidi. Obvinění souvisí s dnešním zásahem na ministerstvu. Zadržen byl podle médií Baláč a vedoucí oddělení bezpečnosti ICT.

Maláčová z vlády odjela záležitost na svůj úřad řešit, oběda se Zemanem se proto nezúčastnila. Prezident při vítání kabinetu situaci na ministerstvu označil za "průšvih".

Babiš po skončení setkání řekl, že jde o velice nepříjemnou situaci. Poznamenal, že IT systém na ministerstvu práce a sociálních věcí a tamní soutěže na zakázky dlouhodobě kritizuje. Řekl také, že kritizoval přímo Baláče. "Máme názor, že není kompetentní, že se nám nelíbilo, jak tam působí, že s ním nemáme dobré zkušenosti. Samozřejmě teď poté, co se stalo, budeme chtít po paní ministryni, aby nám to vysvětlila, co se tam stalo," řekl novinářům předseda vlády.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky