Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Podvodník okradl seniorku. Z konta jí zmizelo 250 tisíc

Policie ČR
Policie ČR
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Třiadvacetiletý muž podle policie připravil seniorku o 250.000 korun. Získal podvodem dispoziční práva k jejímu bankovnímu účtu a peníze si převedl. V minulosti byl za stejný zločin odsouzen. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Ženu starší osmdesáti let muž zběžně znal. "Byl si vědom jejích nižších rozpoznávacích, paměťových schopností," uvedla. Podle kriminalistů toho zneužil a podvodně se mu podařilo získat dispoziční právo k jejímu bankovnímu účtu, ze kterého odčerpal čtvrt milionu korun.

"Obviněný se podvodu dopustil, přestože byl v nedávné době odsouzen za podobný podvod. Poškozenou byla opět seniorka, která uvěřila jeho falešným záminkám k finančním půjčkám, které nevrátil," řekla mluvčí. Muž skončil ve vazbě a v případě odsouzení může ve vězení strávit až pět let.

Témata:  podvod krádeže senioři policie

Související

Aktuálně se děje

4. července 2025 15:37

3. července 2025 14:26

26. června 2025 11:13

22. června 2025 6:40

Americký úder na jaderná zařízení: Skutečné obavy z íránské odvety a hrozba energetické krize

Prezident Donald Trump varoval, že Spojené státy mohou pokračovat v útocích na další cíle v reakci na možné odvetné kroky Íránu. Podle analytika CNN Baraka Ravida existuje „reálná obava“, že Írán zahájí odvetu proti americkým silám a zájmům v regionu Blízkého východu.

Zdroj: Radovan Majer

Další zprávy