Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Podvodník okradl seniorku. Z konta jí zmizelo 250 tisíc

Policie ČR
Policie ČR
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Třiadvacetiletý muž podle policie připravil seniorku o 250.000 korun. Získal podvodem dispoziční práva k jejímu bankovnímu účtu a peníze si převedl. V minulosti byl za stejný zločin odsouzen. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Ženu starší osmdesáti let muž zběžně znal. "Byl si vědom jejích nižších rozpoznávacích, paměťových schopností," uvedla. Podle kriminalistů toho zneužil a podvodně se mu podařilo získat dispoziční právo k jejímu bankovnímu účtu, ze kterého odčerpal čtvrt milionu korun.

"Obviněný se podvodu dopustil, přestože byl v nedávné době odsouzen za podobný podvod. Poškozenou byla opět seniorka, která uvěřila jeho falešným záminkám k finančním půjčkám, které nevrátil," řekla mluvčí. Muž skončil ve vazbě a v případě odsouzení může ve vězení strávit až pět let.

Témata:  podvod krádeže senioři policie

Aktuálně se děje

21. června 2024 10:11

17. června 2024 9:56

14. června 2024 16:04

Vláda chce do vesmíru poslat českého astronauta, za 1,5 miliardy korun. Přitom říká, že veřejné finance jsou v rozvratu

Téměř po půl století Česko zřejmě vyšle do vesmíru svého člověka. Po Vladimíru Remkovi se má stát druhým Čechem v kosmu armádní stíhací pilot Aleš Svoboda. Nabídku na uskutečnění nákladné cesty dostala vláda už minulý rok. Tehdy však odmítla. Podle nynějších slov ministra dopravy Martina Kupky se více než miliardová investice mnohonásobně vrátí.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy