Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí jako na houpačce: V první polovině týdne se ochladí a bude pršet, oteplení přijde o víkendu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Po teplém víkendu se v první polovině týdne mírně ochladí. Ve čtvrtek budou noční teploty místy klesat pod bod mrazu a na horách může zasněžit. Obloha bude po celý týden zatažená s přeháňkami. Ke konci týdne a o víkendu očekávají meteorologové oteplení. Bude až 19 stupňů. Vyplývá z týdenní předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

I přes ochlazení zůstanou podle meteorologů teploty běžné pro druhou polovinu dubna. "Slunce si dnes moc neužijeme, k tomu na většině území zaprší, někde může i zabouřit," uvedli na twitteru. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 12 až 16 stupňů, na horách bude kolem osmi stupňů. Deštivé a oblačné počasí bude pokračovat i v úterý, kdy teploty v Čechách vystoupají maximálně ke 13 stupňům, na Moravě bude do 15 stupňů Celsia.

Po teplém víkendovém #počasí se mírně ochladí. I tak nejvyšší teploty zůstanou na tuto dobu normální. Slunce si dnes moc neužijeme, k tomu na většině území zaprší, někde může i zabouřit. Mapka 1: max. teploty dnes / Mapka 2: množství dnešních srážek během dne (8-20 h). pic.twitter.com/PM08yXCzfR

— Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) (@CHMUCHMI) April 24, 2023

Nejchladněji z celého týdne bude ve středu, kdy se teploty zastaví na 12 stupních Celsia, a v noci na čtvrtek, která může být na některých místech mrazivá. Teploty budou klesat k minus třem stupňům. Na horách může ve čtvrtek opět sněžit.

Od poloviny týdne se ale začne postupně oteplovat a ve čtvrtek přechodně ubude srážek. V pátek bude opět oblačno až zataženo, od západu s občasným deštěm nebo přeháňkami, ojediněle se vyskytnou bouřky. Teploty se ale vyšplhají až na 18 stupňů Celsia. Obdobný ráz počasí předpovídají meteorologové i na víkend, teploty ale ještě mírně porostou. Bude mezi 14 a 19 stupni Celsia.

Témata:  počasí květiny

Aktuálně se děje

20. května 2024 13:04

20. května 2024 12:03

Předpověď počasí na noc a úterý 21. května

Z centrálního Středomoří bude do střední Evropy postupovat tlaková níže, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy