Nezvykle teplo bude v Česku celý týden, odpolední teploty se vyšplhají až ke 20 stupňům

Nezvykle teplé počasí na konec října, kdy mají školáci podzimní prázdniny, vydrží podle meteorologů celý týden. Odpolední teploty mohou dosáhnout až 20 stupňů Celsia, relativně teplá budou i rána, průměrné nejnižší noční teploty většinou neklesnou pod osm stupňů. Po ránu se budou na většině území tvořit mlhy. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie
reklama

Dnes bude podle předpovědi oblačno až zataženo, místy se objeví přeháňky a na severozápadě ojediněle i bouřky. Nejvyšší odpolední teploty očekávají meteorologové mezi 16 až 20 stupni Celsia, na Moravě kolem 14 stupňů a na horách kolem 12 stupňů Celsia.

V úterý bude obloha oblačná až polojasná, uvedli meteorologové. Pršet bude místy zejména na severu a severovýchodě. Ve středu už bude podle předpovědi jasno až polojasno, během dne ale začne přibývat oblačnost od jihozápadu. Na západě místy zaprší, jinde se podle meteorologů vyskytnou jen ojedinělé přeháňky. Nejvyšší denní teploty dosáhnou ve středu 12 až 16 stupňů, na východě a severovýchodě při malé oblačnosti až 19 stupňů, vypočítali.

Ve čtvrtek a v pátek bude převážně polojasno, místy se opět objeví mlhy, mrholení nebo slabý déšť, plyne z předpovědi. Nejvyšší denní teploty se podle ní budou ve čtvrtek pohybovat mezi 15 až 19 stupni, při mlze nebo nízké oblačnosti bude kolem 12 stupňů Celsia. V pátek bude o stupeň tepleji. Podobný ráz počasí očekávají meteorologové na víkend.

Témata: počasí | podzim | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky