Na registru řidičů v Praze se opět tvořily fronty

Pražský registr řidičů oproti minulém týdnu registruje méně lidí, přesto se stále tvořily fronty. Jak ČTK sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman, na začátek úřední doby a otevření registru řidičů ve středu čekalo 300 lidí, celkem za pět úředních hodin dorazilo 939 klientů, z toho 765 neobjednaných. Řada objednaných nedorazila. Minulý týden v oba úřední dny přišlo bez objednání asi 1500 lidí.

registr řidičů Praha
reklama

Úřady mohou mít z rozhodnutí vlády ode dneška pro veřejnost otevřeno jen dvakrát týdně na pět hodin, magistrát již tento systém zavedl od 12. října. Umožňuje nicméně lidem objednat se přes rezervační systém a přijít v předem sjednanou dobu v libovolný den. Podobný systém zavedla i například Praha 5, má to zabránit tvoření front. Z důvodu náporu lidí také ministerstvo dopravy prodloužilo platnost končících řidičských průkazů.

Odbor dopravněsprávních činností magistrátu má úřední dobu stanovenou na pondělí od 08:00 do 13:00 hodin a na středu od 13:00 do 18:00 hodin. "Oproti minulému týdnu je situace na registru řidičů výrazně lepší, přesto se zde fronty stále tvoří. Od pondělní úřední doby se ke včerejší úřední době situace vylepšila jen drobně," uvedl dnes Hofman.

Na středu se podle něj objednalo přes rezervační systém 635 lidí, z nichž přišlo 433. "Více jak 200 lidí tedy nepřišlo, neodhlásilo se z termínu a bohužel blokovalo termín ostatním lidem," uvedl mluvčí. Dodal, že úředníci se příchozích ptali, jestli vědí o tom, že ministerstvo prodloužilo platnost řidičských průkazů. "Většina lidí o opatřeních věděla, ale nevěřila jim, a proto raději přišli. Navíc musí být z různých důvodů doma, tak dle jejich vyjádření mají na vyřízení průkaz čas," vysvětlil Hofman.

Od minulého týdne je úřední doba upravená na většině odborů, včetně CzechPOINTu, evidence vozidel taxi a hlavní podatelny. Ve zkráceném provozu od pondělí do čtvrtka je otevřena podatelna ve Škodově paláci. Výjimku dostala s ohledem na to, aby nedošlo k zásahu do práv občanů v rámci uzávěrek výběrových řízení, veřejných zakázek, podání žádostí o dotace, vyúčtování grantů a podobně.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky