Módní řetězec C&A uzavře desítky prodejen

Západoevropský prodejce oděvů C&A letos ve Francii uzavře 30 obchodů ze 150 a chystá se zrušit asi 200 pracovních míst. Firma své rozhodnutí zdůvodňuje poklesem tržeb, informují dnes francouzská média.

C&A
reklama

Podnik zavíral obchody ve Francii i loni, většinu ze zhruba 100 zaměstnanců se ale odborářům nepodařilo umístit jinde v rámci firmy. V České republice, kde C&A patří mezi největší prodejce oděvů, společnost v současné době nechystá žádný obchod zavírat.

"Cílem je přemístit co nejvíce zaměstnanců. Někdy je to ale těžké vzhledem k tomu, jak daleko od sebe jsou jednotlivé obchody. Minule jsme dokázali přemístit jen 14 lidí ze sta," řekla agentuře AFP zástupkyně odborů Maria Rodriguesová. Loni oděvní řetězec ve Francii zavřel 14 obchodů.

Výhled podle Rodriguesové není nejlepší, mimo jiné i kvůli stárnutí populace. "Mnoho zaměstnanců má přes 50 let a ve společnosti C&A strávili celý profesní život," uvedla. Než podnik loni začal zavírat obchody, měl jich ve Francii asi 160 a zaměstnával kolem 2800 lidí.

V Česku má nyní C&A přes 40 prodejen. "V České republice momentálně neplánujeme zavírat obchody, před několika měsíci jsme otevřeli novou prodejnu ve Znojmě," uvedla na dotaz ČTK Veronika Kovaříková z tiskového oddělení C&A Moda. Rozhodnutí o tom, kde otevřít nebo zavřít obchody, závisí podle ní na investičních kritériích, přitažlivosti dané lokality a na právních transakcích s třetími stranami. "Neustále pracujeme na další optimalizaci a modernizaci našeho stávajícího obchodního portfolia," dodala.

Společnost C&A, jejíž název tvoří počáteční písmena jmen bratrů Clemense a Augusta Brenninkmeijerových, je už šest generací rodinným podnikem. Oděvy prodává ve většině evropských zemí, v Latinské Americe a Číně.

Témata: C&A | obchody | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky