Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové vyhlásili vysoký stupeň nebezpečí. Extrémně silné bouřky potrápí Česko

bouřky
bouřky
Foto: Pixabay

Meteorologové vyhlásili vysoký stupeň nebezpečí. I dnes varují před extrémně silnými bouřkami. Doprovázet je bude přívalový déšť a kroupy.

V bouřkách se ojediněle vyskytnou přívalové srážky s úhrny kolem 90 mm, kroupy a nárazový vítr.

Hrozí rychlé rozvodnění malých toků, zatopení podchodů, podjezdů a sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Meteorologové očekávají škody na majetku, výpadky v energetice a problémy v dopravě. Varování před vzestupem hladin toků platí po aktualizaci do pondělních 06:00.

Hasiči měli v sobotu kvůli silným bouřkám téměř 500 výjezdů. 

Témata:  počasí bouřky

Související

Aktuálně se děje

20. května 2026 15:20

18. května 2026 16:55

13. května 2026 17:00

12. května 2026 17:18

Evropa zaostává. Bez amerického deštníku by byla zadluženější než USA

V uplynulém týdnu se na českých sítích strhla mela. Jakub Landovský, jehož zmocnění pro plnění závazků vůči NATO dnes schvaluje vláda, nejprve glosoval slova finského prezidenta Alexandra Stubba. Ten v projevu na Hradě vyzval přítomné v obecenstvu, ať si připomenou, jak pozitivně EU změnila jejich život za posledních třicet let. „V roce 1996 měla EU patnáct členů a 28 % světového HDP. Dnes má 27 členů, a 15 % globálního HDP,“ rýpl si nato novopečený zmocněnec vyzdvižením čísel, která příliš nepečetí vzkaz, jejž chtěl Stubb z Hradu vyslat.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy