Lázně mohou zase přijímat pacienty do péče

Lázně mohou začít za určitých podmínek přijímat pacienty do léčebně-rehabilitační péče. Ministerstvo zdravotnictví to povolilo mimořádným opatřením, řekl na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády ministr Adam Vojtěch (za ANO). Lázně jsou uzavřené od poloviny března. Podmínky, za jakých mohou lázně klienty přijímat, zatím neupřesnil. Budou ve vydaném opatření.

Ilustrační fotografie
reklama

Podle představitelů lázní ani po ukončení mimořádných opatření nezačnou lázně fungovat ze dne na den. Na vládu, premiéra i ministerstva se opakovaně obrátila se žádostí o pomoc lázeňská města, provozovatelé lázní i Karlovarský kraj. Právě lázeňská města ale v polovině března podle ministerstva žádala, aby byla péče kvůli ochraně před nákazou novým typem koronaviru omezena. Stávající klienti mohou léčbu dokončit.

Podle dat Ústavu zdravotnických informací přijelo v roce 2018, ze kterého jsou poslední dostupná data, do českých a moravských lázní přes 370.000 lidí. Cizinci v nich tvořili více než 44 procent a samoplátci z ČR více než čtvrtinu. Podle Karlovarského kraje, kde je lázeňských měst nejvíc, v nich pracuje asi 8000 lidí.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky