Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Itálie od neděle ruší povinnou karanténu pro turisty z EU

Itálie, ilustrační fotografie
Itálie, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Itálie od neděle zruší povinnou karanténu pro turisty ze zemí Evropské unie. Cestovatelé z unijních zemí včetně Česka se nyní musejí při překročení italských hranic prokázat negativním testem na koronavirus a na pět dní se izolovat, poté je čeká ještě jeden test. Nově budou italské úřady vyžadovat jen potvrzení o negativním testu při příjezdu, vyplývá z nařízení ministerstva zdravotnictví.

Itálie se uvolněním režimu na hranicích stejně jako další země na jihu kontinentu chystá na letní turistickou sezonu. Kromě turistů z EU bude mírnější režim platit i pro cestovatele z Izraele a Británie. Premiér Mario Draghi chce cestování bez karantény umožnit i očkovaným turistům z USA, Kanady a Japonska.

Od pondělka budou téměř všechny italské regiony patřit na škále hodnocení rizika nákazy koronavirem do druhého nejnižšího - žlutého - stupně. V těchto regionech platí jen mírná omezení, otevřeno mohou mít všechny obchody a restaurace smějí obsluhovat hosty na zahrádkách.

Témata:  Itálie Cestování

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy