Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Firmy mohou začít žádat o příspěvek na samotestování na covid-19

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Firmy mohou ode dneška začít žádat zdravotní pojišťovny o příspěvek na samotesty na nemoc covid-19. Na pořízení jedné samotestovací sady mohou dostat 60 korun a maximálně si budou moci nárokovat čtyři testy za měsíc na zaměstnance. Testování na koronavirus jednou za sedm dní je už nyní povinné ve větších a středních firmách i na úřadech a institucích. Menší podniky s počtem zaměstnanců do deseti a živnostníci musí začít s testy nejpozději po Velikonocích.

Firmy, které budou chtít příspěvek na testování zaměstnanců, o něj budou moci žádat přes web www.samotesty-covid.cz. Požádat takto mohou o příspěvek ode všech sedmi zdravotních pojišťoven. Firmy se na web přihlásí pomocí registračních údajů, sestaví seznam zaměstnanců, u kterých žádají příspěvek, a doloží, že je otestovaly. Budou muset také rozdělit své pracovníky podle toho, u kterých pojišťoven mají zdravotní pojištění.

Podniky, které nemohou používat k žádostem web, mohou věc řešit na pobočkách pojišťoven nebo se obrátit na call centra pojišťoven. Podniky mohou využívat kromě samotestů rovněž testování u závodních lékařů nebo externích poskytovatelů zdravotních služeb, což používají především velké firmy.

Zdravotní pojišťovny odhadují, že na příspěvky na testy měsíčně vydají 480 milionů korun. Podle Hospodářské komory průměrná cena samotestovací sady značně převyšuje dotaci. Komora navrhovala dotaci alespoň 100 korun.

Témata:  Koronavirus COVID-19

Aktuálně se děje

17. června 2024 9:56

14. června 2024 9:44

13. června 2024 17:27

Cenové rozdíly nemovitostí jsou čím dál tím vyšší. Roli hraje i několik kilometrů

Ceny nemovitostí se stále mění. Čím dál větší roli hraje lokalita. Rozdíl v cenách je patrný i u nemovitostí vzdálených jen pár kilometrů od sebe. Zatímco v žádaných lokalitách jsou nemovitosti na lehce růstové trajektorii, u méně žádaných lokalit jsou na tom ceny právě naopak. V realitách platí mantra: “Lokalita, lokalita, lokalita.“

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy