Cizinec se pokusil uplatit policisty, hrozí muž až šest let vězení

Úplatek 400 eur, tedy přibližně 9600 korun, nabídl pražským policistům muž, kterého v neděli zadrželi kvůli odjetí z benzinové pumpy bez placení. Jedenadvacetiletému cizinci nyní hrozí za pokus o podplacení úřední osoby až šest let vězení.

Policie ČR

O případu dnes na webu pražské policie informovala její mluvčí Eva Kropáčová.

V neděli 13. srpna vyjížděli policisté k případu muže, který odjel bez zaplacení od čerpací stanice v pražských Stodůlkách. Příslušníci cizinecké policie podezřelý Volkswagen Passat vypátrali a zastavili. Řidič předložil ke kontrole řidičský průkaz, který hlídka vyhodnotila jako padělaný. Protože se muž svým jednáním dopustil trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny, policisté ho zadrželi.

Při eskortě na policejní služebnu nabídl cizinec policistům 400 eur za to, že ho pustí a věc nebudou řešit. "Svým jednáním si však pouze a jen přitížil. Nabídnutí úplatku totiž policisté zcela prokazatelně natočili na svoji osobní kameru," uvedla Kropáčová. Dodala, že za trestný čin podplácení úřední osoby muži hrozí trest odnětí svobody v délce až šesti let.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky