Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Cizinec se pokusil uplatit policisty, hrozí muž až šest let vězení

Policie ČR
Policie ČR
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Úplatek 400 eur, tedy přibližně 9600 korun, nabídl pražským policistům muž, kterého v neděli zadrželi kvůli odjetí z benzinové pumpy bez placení. Jedenadvacetiletému cizinci nyní hrozí za pokus o podplacení úřední osoby až šest let vězení.

O případu dnes na webu pražské policie informovala její mluvčí Eva Kropáčová.

V neděli 13. srpna vyjížděli policisté k případu muže, který odjel bez zaplacení od čerpací stanice v pražských Stodůlkách. Příslušníci cizinecké policie podezřelý Volkswagen Passat vypátrali a zastavili. Řidič předložil ke kontrole řidičský průkaz, který hlídka vyhodnotila jako padělaný. Protože se muž svým jednáním dopustil trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny, policisté ho zadrželi.

Při eskortě na policejní služebnu nabídl cizinec policistům 400 eur za to, že ho pustí a věc nebudou řešit. "Svým jednáním si však pouze a jen přitížil. Nabídnutí úplatku totiž policisté zcela prokazatelně natočili na svoji osobní kameru," uvedla Kropáčová. Dodala, že za trestný čin podplácení úřední osoby muži hrozí trest odnětí svobody v délce až šesti let.

Témata:  Policie ČR

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

12. července 2024 20:18

12. července 2024 12:12

Více než pětina českých řidičů zažila mikrospánek. Únava za volantem vloni způsobila rekordní počet nehod

Počet nehod zaviněných únavou řidiče dramaticky stoupá, s více než 600 incidenty za prvních pět měsíců letošního roku. Experti doporučují využití moderních bezpečnostních technologií v autech, mezi něž patří také palubní kamery britského výrobce Nextbase. Ty umožňují doplnit „smart“ funkce nových aut i do vozů staršího data výroby.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy