Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Cestující na Kanáry musí od 14. listopadu doložit negativní test

Koronavirus COVID-19
Koronavirus COVID-19
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Španělská vláda bude od 14. listopadu pro turisty přijíždějící na Kanárské ostrovy požadovat negativní test na koronavirus. ČTK to dnes sdělila Zuzana Churanová ze Španělské kanceláře pro cestovní ruch.

Novou povinnost budou kontrolovat hotely a jiná ubytovací zařízení při zahájení pobytu turistů. Test nesmí být starší 72 hodin a výjimku z testování budou mít děti do šesti let. Negativní výsledky však musí předložit i lidé, kteří již onemocnění covid-19 prodělali. O povinnosti španělská vláda rozhodla 29. října.

Čeští turisté při návratu z Kanárských ostrovů podle současných pravidel nemají povinnost předložit negativní PCR test či jít do karantény. Výjimka platí i pro Baleárské ostrovy, pro cestující z jiných španělských oblastí povinnost negativního testu či karantény platí.

Kanárské ostrovy jsou v zimě velice populární destinací turistů ze severní a západní Evropy. Zhruba polovina příjmů z cestovního ruchu, který je pro ekonomiku souostroví nepostradatelný, je generována v zimních měsících, napsala agentura Reuters.

Souostroví s dvěma miliony obyvatel jsou španělskou autonomní oblastí s nejnižší rychlostí šíření nového koronaviru. Podle španělského ministerstva zdravotnictví se na ostrovech od začátku epidemie nakazilo přes 17.600 lidí, tamní úřady registrují více než 5700 aktivních případů.

Témata:  Koronavirus COVID-19

Aktuálně se děje

16. května 2024 10:57

Spoření na důchod: Jak si díky penzijnímu spoření snížit daňový základ

Plánovaná důchodová reforma počítá s postupným zhoršováním výpočtu starobního důchodu a poklesu náhradového poměru při odchodu do starobního důchodu. Vlastní spoření a investování na důchod bude ještě důležitější, než je tomu nyní. Zodpovědní občané si přitom mohou díky penzijnímu spoření snižovat daňový základ. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy