Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česko zasáhnou bouřky s kroupami a přívalovým deštěm

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Na většině území České republiky hrozí dnes odpoledne ojediněle silné bouřky s nárazy větru kolem 70 kilometrů za hodinu, kroupami a přívalovým deštěm. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí s výjimkou Karlovarského, Ústeckého a Libereckého kraje pro celou zemi od dnešního poledne do 23:00.

Přes Česko bude podle meteorologů odpoledne přecházet k východu studená fronta. "Při silných bouřkách se vyskytnou silné nárazy větru kolem 70 km/h, kroupy i přívalové srážky s úhrny kolem 30 milimetrů během krátkého období," uvedl ČHMÚ.

Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů či sklepů. Vítr může lámat stromy, nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky, varují meteorologové. Radí sledovat vývoj a postup bouřek na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.

Bouřky a déšť zasáhly Česko už o víkendu, v pondělí se po vydatném dešti rozvodnily některé řeky, zejména ve východní části země. V noci na úterý platil na několika místech třetí povodňový stupeň, v úterý dopoledne hladiny opadly.

Témata:  počasí bouřky kroupy

Související

Aktuálně se děje

2. října 2025 17:10

Podvodníci cíleně lákají na doplňky stravy: Jak se bránit

S příchodem podzimu roste zájem o posílení imunity a s ním i prodej vitamínů a nejrůznějších doplňků stravy. V této době se také zvyšuje aktivita internetových podvodníků, kteří se snaží vydělat na obavách spotřebitelů o zdraví. Podvodníci často využívají zdánlivě atraktivní nabídky na sociálních sítích, v reklamách či na neznámých internetových stránkách. Jak poznat podvod a co dělat, pokud vám podezřelý produkt dorazí domů?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy