Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česko v tomto týdnu čekají chladná rána, přes den ale bude nad nulou

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Noci budou v Česku až do víkendu mrazivé. Nejstudenější zřejmě bude úterní ráno, kdy mohou teploty klesnout až na minus 11 stupňů Celsia, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svém facebookovém účtu. Nejvyšší odpolední teploty se budou tento týden pohybovat nejčastěji kolem plus pěti stupňů, vyplývá z předpovědi meteorologů.

Česko se dnes probudilo do studeného rána. V nížinách a ve středních polohách bylo před 07:00 nejčastěji mezi minus jedním a minus šesti stupni Celsia. V Neumětelech na Berounsku rtuť v teploměru klesla až na minus osm stupňů.

Na horách panoval dnes ráno mráz v rozmezí mezi minus devíti až minus 16 stupni Celsia. Nejnižší teploty jsou hlášeny z mrazových lokalit Šumavy, kde meteorologové naměřili i více než 21 stupňů pod bodem mrazu.

"Mrazivé noci a rána nás budou v nastávajícím týdnu doprovázet až do víkendu, uvádí ČHMÚ. Pravděpodobně nejmrazivější bude už úterní, tedy první březnové ráno. Meteorologové očekává pokles teplot na minus čtyři až minus osm stupňů, v údolích až na minus 11 stupňů Celsia.

Přes den by v tomto týdnu mělo být jasno až polojasno. Zejména na severu a severovýchodě Česka ale může sluníčko přechodně zakrýt oblačnost. Odpolední maxima budou v intervalu od dvou do sedmi stupňů Celsia.

Témata:  počasí

Aktuálně se děje

16. května 2024 10:57

Spoření na důchod: Jak si díky penzijnímu spoření snížit daňový základ

Plánovaná důchodová reforma počítá s postupným zhoršováním výpočtu starobního důchodu a poklesu náhradového poměru při odchodu do starobního důchodu. Vlastní spoření a investování na důchod bude ještě důležitější, než je tomu nyní. Zodpovědní občané si přitom mohou díky penzijnímu spoření snižovat daňový základ. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy