Česko čeká slunečný víkend s tropickými teplotami až 36 °C

Víkend bude v Česku slunečný, meteorologové očekávají tropické teploty. V neděli by místy, zejména v Čechách, mohlo být až 36 stupňů Celsia, večer se pak objeví přeháňky a bouřky. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Bouřky, ojediněle i silné, hrozí i dnes na většině území Česka, doprovázet je mohou přívalové srážky a kroupy.

Ilustrační počasí
reklama

"V Čechách od západu již začíná oblačnosti přibývat a dočkáme se postupně přeháněk nebo bouřek, které zejména v jihovýchodní polovině území odpoledne mohou být ojediněle i silné, doprovázené nárazy větru kolem 70 km/h, přívalovými srážkami kolem 30 mm a kroupami," uvedl dnes ČHMÚ na facebooku. Nejvyšší denní teploty se dnes budou pohybovat mezi 25 až 29 stupni Celsia.

V pátek se přeháňky objeví už jen ojediněle na východě a teploty budou o něco málo nižší, vystoupají k 26 stupňům. V sobotu bude jasno, teploty se budou pohybovat kolem tropické třicítky. Nejtepleji by mělo být v severozápadní polovině Čech, kde mohou teploměry ukázat až 33 stupňů Celsia. Neděle se pak může stát nejteplejším letošním dnem, meteorologové očekávají až 36 stupňů Celsia. Večer se na severozápadě vyskytnou při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky, které mohou být podle ČHMÚ i silné. Po víkendu se mírně ochladí, bouřky a přeháňky budou přetrvávat.

Témata: počasí | léto | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky