Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česká tisková agentura (ČTK) zveřejnila chybnou neobjektivní informaci

ČTK
ČTK
Foto: Jan Zýka / INCORP images

Česká tisková agentura (ČTK) poskytující tuzemským i zahraničním médiím zpravodajský servis neobjektivně pokrývá události, o nichž v rámci infobanky informuje své odběratele. Ve zprávě o odhalení pamětní desky velitele československých pilotů v řadách britského Královského letectva (RAF) Karla Janouška, publikované dnes 27.10.2021 v 11:46:25, zcela vynechala iniciátorskou roli serveru EuroZprávy.cz.

Mainstreamový zpravodajský server EuroZprávy.cz dnes ve spolupráci s Městskou částí Prahy 2 odhalil maršálovi RAF Janouškovi pamětní desku. S nápadem na odhalení desky přišel redaktor serveru EuroZprávy.cz Petr Třešňák a vydavatelství se na ni podílelo i finančně.

O této skutečnosti včetně avíza k dnešnímu odhalení desky byla informována přední tuzemská média tiskovou zprávou, kterou marketingové oddělení vydavatelství INCORP a.s. rozeslalo dříve tento týden.

Jedním z příjemců tiskové zprávy byla i agentura ČTK, který v rámci svého servisu o této události ve středu informovala. Zcela však vynechala roli serveru EuroZprávy.cz i jejího redaktora, bez nichž by k odhalení desky nedošlo.

Zprávu v neobjektivním znění následně publikovala některá česká média, například zpravodajský server České televize ct24.cz. V době uzávěrky článku se chybně znějící zpráva stále nachází v servisu ČTK.

O pochybení byla ČTK vedením společnosti INCORP informována telefonickou i e-mailovou formou, ke sjednání nápravy ze strany agentury ale nedošlo.

Lukáš Kňazovický, šéfredaktor serveru EuroZprávy.cz

Témata:  ČTK

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy