Za 3 roky spáchal 38 podvodů. Tomuhle muži udělil Zeman milost

Prezident Miloš Zeman v uplynulých dnech přiznal, že poprvé za dobu, co zastává svůj úřad, udělil prezidentskou milost. Zeman pouze uvedl, že omilostnil muže, který spáchal méně závažnou majetkovou trestnou činnost a je vážně nemocný. Kdo je oním omilostněným?

Miloš Zeman
reklama

Podle informací deníku Právo je omilostněným mužem třiačtyřicetiletý podnikatel P. M. z Plzně. Ve vězení si odpykával tříletý trest, který mu soud uložil v listopadu 2012. Do vězení jej soudce poslal poté, co si podnikatel nechal v letech 2008 až 2010 zaplatit od 38 různých osob a firem za zboží či služby, které nedodal. Firmy a podnikatele obral o různé částky od tisíců až po několik set tisíc, píše deník Právo.

Kromě toho, že si odsouzený podnikatel nechal platit za služby a zboží, které svým zákazníkům nedodal, okrádal také stát, když ve svém účetnictví zatajoval některé příjmy.

Muž ale trpí roztroušenou sklerózou a soud mu výkon trestu dvakrát ze zdravotních důvodů přerušil. Přerušený jej měl také v době, kdy mu prezident Zeman udělil milost. Žádost o milost podal za svého klienta advokát Pavel Rameš.

"Jakkoliv nepodceňuji zdravotní péči ve vězení, situace klienta je natolik závažná, že výkon trestu v jeho případě ztrácí jakýkoli účel," řekl advokát deníku Právo. "Trpí nevyléčitelnou chorobou, která jeho život neodvratně zkrátí. O tom svědčí i fakt, že soud v jeho případě už dvakrát přistoupil k přerušení výkonu trestu ze zdravotních důvodů," dodal Rameš s tím, že byl udělením milosti příjemně překvapen a považuje to za výraz lidskosti. 

Miloš Zeman udělil po téměř třech letech první prezidentskou milost. Sám při svém nástupu do úřadu deklaroval, že udílení prezidentských milostí velmi radikálně omezí. Jeho předchůdci Václav Havel a Václav Klaus udělili dohromady téměř 1 700 milostí.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky