Dalšího kovboje z Marlbora zabily cigarety

Americký herec Eric Lawson, který byl koncem 70. let tváří reklamy na cigarety Marlboro, zemřel na nemoc spojenou s kouřením.

Diskuse: 0

660
reklama
Andrej do krimu! Tisíce lidí bouřlivě demonstrují proti Babišovi! - anotační obrázek
Andrej do krimu! Tisíce lidí bouřlivě demonstrují proti…

Eric Lawson, který se jako větrem ošlehaný kovboj "Marlboro Man" objevil na plakátech propagujících cigarety značky Marlboro, zesnul 10. ledna ve věku 72 let ve svém domě v kalifornském městě San Luis Obispo.

 Lawsonova manželka Susan v neděli podle agentury AP sdělila, že příčinou hercova úmrtí bylo selhání dýchání v důsledku takzvané chronické obstrukční plicní nemoci.

 Lawson, který začal kouřit ve 14 letech, se objevoval v tištěných reklamách na cigarety Marlboro v letech 1978-1981. Později ale vystoupil i v protikuřácké kampani, která parodovala postavu "Marlboro Man", a rovněž v dalších programech upozorňujících na negativní dopady kouření.

 I přes tyto aktivity Lawson v kouření pokračoval až do okamžiku, kdy u něj lékaři zjistili chronickou obstrukční plicní nemoc. "Cigarety ho měly ve své moci. Nedokázal přestat," řekla Lawsonová na adresu svého muže, který si zahrál v seriálech a filmech jako Charlieho andílci, Dynastie či Pobřežní hlídka.

 Také dalším hercům a modelům, kteří propagovali značku Marlboro, se staly cigarety osudnými. David Millar podlehl v toce 1987 rozedmě plic a David McLean v roce 1995 zemřel na rakovinu plic.

Témata: kouření

Diskuze: Dalšího kovboje z Marlbora zabily cigarety

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky