Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nový fígl: Chytráci obcházejí zákaz hazardu, experti se děsí

Nový fígl: Chytráci obcházejí zákaz hazardu, experti se děsí

Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Loterijní zákon, který umožnil obcím úplně zatrhnout výherní automaty, má trhliny. A pořádné. Výrobci automatů totiž přišli s fíglem, kterým zákaz obcházejí.

Do videoterminálů totiž přidali naprosto jednoduché kvízové otázky, které dokáže zodpovědět úplně každý, píše MF DNES.

Deník uvádí i příklad - mezi jednotlivými "zatočeními" symbolů musí hráč vědět, jestli měla Popelka čtyři oříšky. Po zmáčknutí tlačítka "Ne" může vesele hrát dál.

Na takový druh výherních automatů je loterijní zákon krátký. Doslova se v něm totiž píše, že v loterii nebo podobné hře je výhra určována náhodou. A je jasné, že když je do automatu navíc vložený kvíz, byť triviální, už to náhoda není.

Za takový automat se navíc ani nemusí platit tak, jako u běžného "forbesu", takže obce přicházejí o peníze. Experti se děsí, že se "kvízomaty" rozšíří jako epidemie.

Témata:  hazard

Související

Aktuálně se děje

29. dubna 2026 10:50

24. dubna 2026 12:06

21. dubna 2026 12:47

Nepříjemné překvapení před odjezdem: zájezd může zdražit

Zaplacená záloha ani doplacený celý zájezd samy o sobě neznamenají, že cestovní kancelář nemůže sáhnout klientovi hlouběji do kapsy. Zvýšení ceny už sjednaného zájezdu připouští občanský zákoník jen ve výjimečných případech. Musí pro něj existovat zákonný důvod, musí být předem sjednáno ve smlouvě a pořadatel musí zákazníkovi srozumitelně vysvětlit, proč zdražuje a jak novou částku vypočetl.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy