K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Jiří Menzel zostra: Češi mají v sobě mentalitu buranů. Má pravdu?

Režisér Jiří Menzel je známý tím, že pro ostřejší vyjádření nejde daleko. Na Štědrý den Čechům vzkázal, že mají mentalitu buranů. Alespoň prý to platí o každém druhém.

Diskuse: 14

660
reklama
Britský princ George slaví své páté narozeniny - anotační obrázek
Britský princ George slaví své páté narozeniny

Režisér Jiří Menzel má tu vlastnost, že čím je starší, tím je kontroverznější a pro ostrý výrok nechodí daleko. "Půlka národa jsou burani, kteří rádi porušují předpisy, šidí a kradou tužky," pronesl v pořadu Hyde Park.

Proč to řekl? Obhajoval tak svůj dřívější výrok, kdy uvedl, že by si přál návrat cenzury. "Podporuju cenzuru, protože někteří lidé nejsou dostatečně dospělí. Většina lidí zneužívá svobodu. Doufám, že mladí lidé nebudou v příštích letech tak hloupí jako ti, co dnes patří mezi ty starší," uvedl již dříve oscarový režisér.

Nyní uvedl, že si nepřeje návrat komunistické cenzury totalitního typu, ale spíše měl prý namysli jakousi ohleduplnost k dětem. Prý jim nemůžeme v televizi a ve filmech servírovat vše, co nás napadne.

Co si myslíte o Menzelovi? Má pravdu? Nebo přestřelil? Diskutujte.

Témata: Menzel, Jiří

Diskuze: Jiří Menzel zostra: Češi mají v sobě mentalitu buranů. Má pravdu?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 14, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazeno posledních 14 komentářů. Vstupte do diskuze Vložte komentář

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Zobrazit: mobil | klasicky