Bohdalová se rozzlobila: Jsme národ udavačů, v tom se nedá žít

Herečka Jiřina Bohdalová ve středu v Praze nestihla dobrzdit a ťukla auto před sebou. Ihned o tom věděla média, což jí neskutečně vytočilo. V České republice dle Bohdalové chybí základní úcta.

660
reklama

Ve středu v centru Prahy Bohdalová ťukla auto, neboť nestihla dobrzdit po prudkém zastavení aut před sebou. Nikomu se nic nestalo a ani nepovažovali za nutné volat na místo policii. Nehoda jí ani tak nerozhodila jako to, že se o tom hnedle dozvěděla média. „Už toho mám plné zuby! Jsme opravdu národ udavačů," uvedla pro Super.cz. Mediální pozornost jí naštvala o to víc, že všechny zaujala senzace „Bohdalová bourala" a nikoho nezajímalo, zda je v pořádku.

„Chybí tu základní úcta. Vždyť i dřív, když jsem udělala přestupek a esenbák mi chtěl dát pokutu, tak když jsem mu řekla: ‚To se nestydíte, když jste vyrůstal na mých pohádkách?', tak mě třeba nechal jet, ale teď je to úplně strašné. Připadá mi, jako bych to všechno dělala zbytečně. V tom se vážně nedá žít," dodala Bohdalová.

Bohdalová patří mezi přední české herečky. Snad každému utkvěl v hlavě film Světáci z roku 1969 či seriál Cirkus Humberto (1988). S Vladimírem Dvořákem účinkovala přes čtyřicet let v zábavných scénkách. Bohdalová si zahrála v řadě pohádek a nadabovala mnoho večerníčků jako například Pohádky z mechu a kapradí, O skřítku Racochejlovi či Rákosníček a hvězdy.

Za své herectví získala i řadu ocenění. Již v roce 1985 byla jmenována zasloužilou umělkyní. Za film Nesmrtelná teta a film Fany získala Českého lva. Desetkrát za sebou získala ocenění TýTý a v roce 2010 byla uvedena do Dvorany slávy. Ve stejném roce jí byla udělena Thálie za celoživotní mistrovství v oboru činohra. 28. října tohoto roku ji prezident udělil medaili za zásluhy.

Loading...
reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky