Státní svátky v tomto školním roce: Kdy si vzít dovolenou?

Podzimní, vánoční, jarní prázdniny. Školáci budou mít letos 20 dní volna, nepočítáme-li letní prázdniny. Podívejte se, kdy nebude škola ve vašem kraji a v které dny si nejlépe vybrat dovolenou kolem státních svátků.

660

V letošním školním roce nás čeká celkem deset státních svátků, z toho jen dva připadají na víkend. Děti čeká první volno v říjnu. Podzimní prázdniny jsou v úterý 29. a středu 30 října, přičemž v pondělí 28. října je Den vzniku samostatného československého státu. Školáci tak budou mít volno hned tři dny.

Příjemně letos vycházejí Vánoce. Svátky připadají na úterý, středu a čtvrtek, takže když si vezmete volno v pondělí 23. prosince a pátek 27. prosince, můžete si od práce odpočinout krásných 9 dní v kuse. Myslete také na to, školáci mají prázdniny ještě celý další týden a druhé pololetí jim začíná až v pondělí 6. ledna.

Jarní prázdniny stanovené ministerstvem školství nejsou v kalendáři vyznačeny, protože začínají v prvních okresech už 3. února, v posledních až 10. března. Přehled, kdy je budou mít právě vaše děti, najdete zde:

Velikonoce nás potom čekají v pondělí 21. dubna a velikonoční prázdniny ve čtvrtek 17. dubna a pátek 18. dubna. Děti tak čeká dohromady 20 dní volna, když nepočítáme dva měsíce letních prázdnin a možnost vyhlášení ředitelského volna.

Státní svátky v tomto školním roce:

sobota 28. září
Den české státnosti
pondělí 28. října Den vzniku samostatného československého státu
neděle 17. listopadu Den boje za svobodu a demokracii
úterý 24. prosince Štědrý den
středa 25. prosince 1. svátek vánoční
čtvrtek 26. prosince 2. svátek vánoční
středa 1. ledna Den obnovy samostatného českého státu, Nový rok
pondělí 21. dubna Velikonoční pondělí
čtvrtek 1. května Svátek práce
čtvrtek 8. května Den vítězství

Témata: Státní svátky

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky