Modernizovaný Superb zlevní, přijde ale o verzi Active

Modernizovaná Škoda Superb přijde o základní výbavový stupeň Active, ceny dalších provedení ale budou o desítky tisíc Kč nižší, než tomu bylo u předchůdce. Výjimkou je Laurin&Klement, který o 21.000 korun podražil. Základní model bude Ambition s cenou od 689.900 Kč, což je o 35.000 korun méně než dosud. Škoda to dnes oznámila v tiskové zprávě. Vozy modelového roku 2020 se začnou vyrábět letos v červenci.

Škoda Superb
reklama

Modernizovaná verze má například větší masku chladiče, snížené přední světlomety s LED technologií nebo nápis Škoda místo tradičního loga na dveřích kufru. Významnou technickou inovaci představují na přání dodávané Matrix-LED hlavní světlomety, které jsou u sériově vyráběného vozu značky použity vůbec poprvé. Kromě nich slaví premiéru v sériovém automobilu Škoda také prediktivní tempomat, který spolupracuje s údaji z navigace a upravuje podle nich rychlost.

Superb ve výbavovém stupni Style se základním motorem 1,5 TSI 110 kW zlevnil o 45.000 na 739.000 korun. Provedení Sportline s motorem 2.0 TSI 200 kW bude levnější o 69.000 korun. Vrcholná verze L&K sice zdražila, ale firma to zdůvodňuje dodatečnou výbavou v hodnotě 69.000 Kč. V základu bude mimo jiné ventilace předních sedadel nebo vyhřívaný volant.

Za základní cenu se bude Superb prodávat s motorem 1.5 TSI/110 kW ACT. Ve výbavě přibyl barevný MaxiDot, LED hlavní světlomety, LED mlhová světla, bezklíčové startování či LED lampička v zavazadlovém prostoru.

Novinkou v nabídce je model Superb Scout, který začíná na částce 1,0199 milionu Kč za motorizaci 2,0 TDI/140 kW 4x4 s automatickou převodovkou DSG. Součástí základní výbavy je typický robustní vzhled exteriéru odlišující se od základního provedení úpravou nárazníků, lemů kol, prahů a spodních částí dveří. Ve třetím čtvrtletí přijde Superb také s plug-in hybridním pohonem. Zážehový agregát 1.4 TSI/115 kW a elektromotor o výkonu 85 kW poskytnou maximální systémový výkon 160 kW (218 k). Dojezd v čistě elektrickém módu činí až 55 km a celkový dojezd v kombinovaném režimu se spalovacím motorem se pohybuje kolem 850 km.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky