Na Madeiře havaroval autobus plný turistů. Nejméně 28 mrtvých!

Při nehodě turistického autobusu na portugalském ostrově Madeira zahynulo dnes večer 28 lidí. Oběťmi jsou zřejmě němečtí turisté. Informovala o tom místní média s odvoláním na úřady. Příčinu nehody vyšetřuje policie.

Nehoda turistického autobusu na Madeiře má 28 mrtvých

České ministerstvo zahraničí nemá informace o tom, že by v autobuse byli čeští turisté.

"Podle aktuálních informací českého velvyslanectví v (portugalské metropoli) Lisabonu nejsou mezi mrtvými ani zraněnými žádní čeští občané," řekl ČTK mluvčí ministerstva zahraničí Michal Bucháček.

Neštěstí se událo kolem 18:30 místního času v obci Caniço. Řidič autobusu vezoucího 55 lidí tam v zatáčce zřejmě ztratil kontrolu nad vozidlem. Autobus pak vyjel ze silnice a ve svahu se převrátil na jeden z domů.

Mezi mrtvými je 11 mužů a 17 žen, jde o německé turisty, napsal na svém webu list Diário de Notícias s odvoláním na starostu okresního městečka Santa Cruz Felipa Sousu.

Německé ministerstvo zahraničí připustilo, že mezi oběťmi jsou Němci, není však zcela jasné, zda i občané jiných národností.

Podle starosty řidič a průvodce, oba Portugalci, jsou zranění. Jak vážně, ale Sousa nesdělil.

Zraněných je celkem 28, někteří vážně. Agentura Lusa informovala, že několik zraněných bylo převezeno do nemocnice ve městě Funchal, které je správním střediskem ostrova.

Portugalský premiér António Costa na twitteru vyjádřil soustrast německé kancléřce Angele Merkelové. "Přijal jsem zprávu o této tragické nehodě na Madeiře s velkým zármutkem," napsal Costa.

Mluvčí Merkelové Steffen Siebert uvedl, že vláda v reakci na nehodu zřídila telefonní linku, na níž mohou lidé získat informace, zda jsou mezi mrtvými či zraněnými jejich blízcí.

Příčinu nehody policie podle médií zatím nezná. Autobus havaroval v kopcovitém terénu poblíž pobřeží ostrova ještě za denního světla a za dobrého počasí.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky